Jūsu jautājumi

Uz Jūsu jautājumiem atbild:

Daina Bogdaniene

Darba inspekcijas un Pakalpojumu centra ārvalstniekiem konsultante

Mob.: + 47 912 47 675,  Daina.Bogdaniene@arbeidstilsynet.no   

Pakalpojumu centrs ārvalstniekiem www.sua.no

Norvēģijas darba inspekcija www.arbeidstilsynet.no

 

Pārtikas produktu ievešana

 

Labdien! Plānojam apciemot draugus Norvēģijā. Braucam no Latvijas ar automobili, ar prāmi celsimies no Somijas uz Zviedriju. Muitas noteikumos lasījām, ka drīkst vest gaļas un piena produktus līdz 10 kg. Tāpēc vēlamies uzzināt, vai, vedot gaļu, tai jābūt pārtikas un veterinārā dienesta zīmogam par derīgumu, vai tai jābūt pirktai tirdzniecības centrā, vai drīkst vest, piem., pašu audzētas un kautas cūkas gaļu (saldētu), vai drīkst vest marinētu gaļu (piem., šašliku), vai jābūt kūpinātas gaļas izstrādājumiem. Vai drīkst vest kondensēto pienu, piena pulveri. Vai minētais 10 kg gaļas un piena produktu daudzums ir vienai personai vai arī ir kopējais daudzums neatkarīgi no ceļojošo personu skaita. Vai drīkst vest saldumus, citus pārtikas produktus (putraimus, konservus, kafiju, tēju, atspirdzinošus dzērienus, minerālūdeni u. tml.).
Paldies par atbildi.

 

 

Personas no EET (Eiropas ekonomiskās telpas) Norvēģijā drīkst ievest 10 kg pārtikas produktu (gaļas un piena) vienai personai (personai, kura vecāka par 10 g.). Pārtikai jābūt ražotai EET, t. i., jābūt etiķetei, ka tā pirkta EET, vai arī tā var būt pašu gatavota pārtika. Citus pārtikas produktus arī drīkst ievest, to kopējā vērtība nedrīkst pārsniegt 6000 NOK / personai (vecākai par 10 g.).

Plašāka informācija www.toll.no ,  http://www.toll.no/templates_TAD/Article.aspx?id=195294&epslanguage=EN.

Atbildēja Oslo un Akershus informācija, tlf. 01230

 

Būvniecības materiālu ievešana

 

Labdien, gatavojos ar ģimeni doties uz Norvēģiju. Viss ir skaidrs ar tabaku un alkoholu, bet draugs lūdza atvest dažus būvniecības materiālus mājas remontam, redzu, noteikumos rakstīts, ka drīkst vest 2400 litu vērtībā, bet, ja mašīnā ir divas pieaugušas personas, vai tad šī summa divkāršojas vai arī summa ir aprēķināta uz mašīnu?

 

Vedot būvniecības materiālus, tos drīkst vest ne vairāk kā 6000,- NOK vērtībā uz personu. Šī kvota attiecas uz precēm personiskai, nevis komerciālai lietošanai. Tomēr, vedot būvniecības materiālus 12000,- NOK vērtībā, ja brauc divas personas, neraugoties uz to, ka tās ir personiskai būvniecībai/ remontam un ka tie tiek vestas ne sev, muita var novērtēt, ka vedamās preces ir komerciāla krava, un piemērot sankcijas. Plašāka informācija www.toll.no vai tlf. 03012