Ceļojuma izdevumu kompensēšana


Jūs ir tiesības atgūt izdevumus, kurus iztērējāt, dodoties no vai uz ārstniecības iestādi. Jūs varat atgūt ceļojuma izdevumus par sabiedrisko transportu, izmantojot visīsāko maršrutu līdz tuvākajam ārstniecības centram. Vispirms Jums ir jāsaplāno savs ceļojuma maršruts un jāsagatavo ceļojumu izdevumu atmaksāšanas anketa. Neaizmirstiet pievienot ceļojuma biļetes un čekus, kā arī nepieciešamos dokumentus, kuri apliecina, ka Jums tika noteikta ārstēšanās. Ceļojumu izdevumu atmaksāšanas anketas varat saņemt no sava ārsta vai atsūtīt internetā, izmantojot šo adresi.

 

Jūs varat braukt ārstēties ar automašīnu, ja Jums ir slikta pašsajūta vai ja no Jūsu mājām līdz medicīnas iestādei nav neviena sabiedriskā transporta maršruta. Tā kā, braucot ar automašīnu, ir dārgāk, nekā izmantojot sabiedrisko transportu, Jums ir nepieciešams saņemt ārsta apstiprinājumu, ka automašīnas izmatošana šajā gadījumā ir obligāta. Ja apstiprinājuma Jums nebūs, ka Jums obligāti jāizmanto automašīna, Jums tiks kompensēti tikai alternatīvi sabiedriskā transporta izdevumi.

 

Jūs varat doties uz ārstniecības iestādi kopā ar pavadošo personu, taču Jums nepieciešams apstiprinājums, ka pavadošā persona Jums patiešām ir nepieciešama.

 

Ja Jūsu ceļojuma izdevumi nebūs lielāki par 100 NOK, tie netiks kompensēti.

 

Ja slikta veselības stāvokļa dēļ nevarat izmantot sabiedrisko transportu, Jūs varat pieprasīt alternatīvu transportu (medicīnas taksi). Jūsu ārsts, novērtējot Jūsu stāvokli, var izdot nosūtījumu alternatīvajam transportam. Medicīnas taksi varat izsaukt arī tad, ja ir noticis nelaimes atgadījums, kad pats nevarat atbraukt līdz slimnīcai. Jums var nākties ceļot kopā ar citiem pacientiem, tad vajadzēs pagaidīt, kamēr medicīnas taksi vai mini autobuss atbrauks Jums pakaļ. Rekomendējam vērsties pacientu ceļojumu izdevumu centrā (Pasientreiser), ja vēlaties pārliecināties, vai Jums ir tiesības izsaukt medicīnas taksi, kā arī tad, kad nepieciešama palīdzība, plānojot ceļojuma maršrutu.

 

Pacienta transporta pakalpojumus varat pasūtīt pa tālruņa numuru 05515. Piezvanot pa minēto tālruni, lūdzam sniegt šādu informāciju:

  • Vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru.
  • Norvēģijas personas kodu,
  • Adresi,
  • Ārstēšanās datumu un laiku,
  • Speciālās prasības (ratiņi, pavadošā persona un tml.).

Plašāku informāciju varat saņemt, piezvanot pa tālruņa numuru 05515, vai apmeklējot interneta vietni www.pasientreiser.no.