Comunitatea română
![](/photos/comunitatea.jpg)
Tot mai mulți români vin în Norvegia și doresc să întâlnească alți români de aici. În orașele mari se formează deja asociații și comunități de români.
Asociația Culturală Română-Norvegiană
RNK (Rumensk-Norsk Kulturforening): http://rnk.no/
E-mail: comunitateromana@yahoo.no- Organizatia Copiilor Romani din Norvegia Den rumenske barneforeningen Pagina de Facebook: http://www.facebook.com/groups/copii.romani.oslo/
- Asociația Românilor din Hordaland Pagina de Facebook: Asociata Romanilor din Hordaland E-mail: asociatiaromanilordinhordaland@yahoo.com sau cristinagiurgiucanu@yahoo.com.
- Românii din Stavanger Pagina de Facebook: http://www.facebook.com/groups/366789053357167/
- Liga Studenților Români din Norvegia Pagina de Facebook: http://www.facebook.com/groups/401876856545582/
De asemenea, umătoarele pagini online cuprind informații și forumuri pentru românii aflați în Norvegia: